Wokół wirtualnych biur na przestrzeni lat pojawiło się wiele mitów. Trudno określić co jest tego powodem. Pytanie postawione w nagłówku zadaje sobie wiele osób, które zastanawiają się nad skorzystaniem z usług wirtualnego biura. Chcielibyśmy rozwiać wszelkie wątpliwości i już na wstępie udzielić na nie odpowiedź. TAK! Wirtualne biuro Poznań jest legalne! Przemawiają za tym liczne argumenty i orzeczenia. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby upewnić się w przekonaniu, że nie masz się czego obawiać.
Zadzwoń, przyjdź lub napisz do nas – kontakt
Porozmawiajmy, omówmy potrzeby i możliwości. Ustalmy warunki i zawrzyjmy owocną współpracę.
Wirtualne biuro Poznań – skąd obawy?
Wątpliwości są przede wszystkim spowodowane wzmożonymi kontrolami skarbowymi. Co do tego nie mamy wątpliwości! Jednakże, czy fakt ten generuje dodatkowe problemy? Absolutnie nie! Podstawową usługą wirtualnego biura jest możliwość zarejestrowania pod wskazanym adresem swojej działalności gospodarczej. Ponadto nasi klienci mogą wybrać rozszerzone pakiety usług, które zawierają w sobie, m.in. przechowywanie, skanowanie poczty przychodzącej, dostęp do przestrzeni biurowej, itd. Jeśli siedzibą Twojej firmy jest Wirtualne Biuro Poznań, to tam również odbędzie się ewentualna kontrola skarbowa. Urzędnicy raczej nie przeprowadzają niezapowiedzianych kontroli. Najczęściej przedsiębiorca otrzymuje się pisemne zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli w firmie.
Jednakże z tym związane są same zalety! Jeśli zdecydujesz się na oddelegowanie księgowości do wirtualnego biura, urzędnicy Urzędu Skarbowego nie będą Cię niepokoić w miejscu Twojego zamieszkania. Ponadto nasi pracownicy są do tego doskonale przygotowani! Pracownicy wirtualnego biura, przez wzgląd na liczbę zarejestrowanych firm, mają bardzo częsty kontakt z kontrolerami i wiedzą, czego się spodziewać.
Nigdy nie było żadnych okoliczności, które stwierdziłyby nielegalność wirtualnych biur. Patrząc na sprawę zupełnie racjonalnie – gdyby wirtualne biuro było nielegalnie, nie powstawałyby coraz to nowe firmy, które zajmują się pełnym outsourcingiem obsługi biurowej. Ponadto nie byłoby tak wielu przedsiębiorców, którzy korzystaliby z usług wirtualnych siedzib firm.
Wirtualne biuro a przepisy prawa i orzeczenia
Jako adres Twojej firmy możesz bez obaw stosować adres biura wirtualnego, z którym podpiszesz umowę. Naczelny Sąd Administracyjny wydał w 2014 roku wydał stosowne orzeczenie (II FSK 3549/13):
(…) w obecnych realiach obrotu gospodarczego, przy uwzględnieniu współczesnych technologii, czynności zarządcze i działalność gospodarcza są i mogą być prowadzone w dowolnym miejscu, także przy wykorzystaniu tzw. biur wirtualnych czy biur coworking (dzielonych).
Ponadto, prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, podatek dochodowy oraz podatek VAT odprowadzasz do Urzędu Skarbowego zgodnego z miejscem Twojego zamieszkania jako osoby fizycznej.
Oznacza to, że zmiana czy ustalenie adresu Twojej jednoosobowej firmy jako adresu biura wirtualnego nic w tej kwestii nie zmienia.
Zadzwoń, przyjdź lub napisz do nas – kontakt
Porozmawiajmy, omówmy potrzeby i możliwości. Ustalmy warunki i zawrzyjmy owocną współpracę.